Hrať dobrý golf si vyžaduje omnoho viac, ako len vytvoriť si solídne základy    a dobrú techniku. Je to o schopnosti vidieť všetko v správnej perspektíve.

Tiger Woods - profesionálny golfista 

HomeGOLFSERVIS /  Ako začať s golfom
Ako začať s golfom

Golf je moderný šport, ktorému prichádza na chuť stále väčšie množstvo ľudí. A rozhodne sa nejedná len o bohatšie vrstvy spoločnosti. Naopak – prístupný je širokej verejnosti. Zistiť o ňom mnoho informácií a dozvedieť sa, čo že je tento šport vlastne zač, môžete najprv teoreticky. Napríklad prostredníctvom kníh o golfe, ktoré vám poslúžia ako inšpirácia, pomôžu vám zvládnuť techniku úderu, zoznámi vás s hrou, s pravidlami, históriou a vývojom. Stanú sa vašimi sprievodcami, prinesú zaujímavé čítanie a informácie, ktoré vám budú veľmi nápomocné hlavne v prípade, že s golfom len začínate.

 

 

 

Čas na prax

Potom prichádza čas na to overiť svoje novo získané teoretické poznatky v praxi – teda vyraziť na golfové ihrisko. Obstarať si však musíte správne golfové vybavenie. Ak s týmto športom len začínate, potom je jasné, že si hneď nebudete obstarávať kompletnú výbavu. Bez čoho však nedáte ani ranu, sú golfové palice. Existuje ich niekoľko typov, niektoré sa hodia na dlhé vzdialenosti, niektoré zase na kratšie rany, s termínmi ako drivery, železá či puttery ste sa v odbornej literatúre určite stretli. Ak si nechcete kupovať jednotlivé palice, potom sa popozerajte po kompletných setoch, ktoré obsahujú základné potrebné palice, ktoré sú naviac uschované v praktickom golfovom bagu.

 

 

Ďalšie nevyhnutné vybavenie

Hlavne v začiatkoch vášho úsilia sa vám rozhodne vyplatí investovať do golfových rukavíc, ktoré vás nielen ochránia pre prípadnými mozoľmi a odreninami, ale zaistia tiež správne a pohodlné držanie palice. Vyrobené sú zo špičkových a tenkých materiálov, takže je zachovaný maximálny cit, ktorý je pri golfe vyžadovaný. Vďaka tomu, že odvádza pot, sú priedušné a rýchloschnúce, ich oceníte aj za slnečného, tak za neveľmi priaznivého počasia. Potom už len obstarať si dostatočnú zásobu golfových loptičiek. Ako začiatočník príliš nepoznáte a nevyužijete všetky ich vlastnosti, naviac ich mnoho postrácate a utopíte, preto sa pri ich výbere budete pravdepodobne riadiť hlavne cenou. Nezabudnite tiež na vhodnú golfovú obuv – topánky, ktoré vám zaistí správny postoj pri hre, ktorý je pri celom golfe najdôležitejší. Tak, vykročte za novými golfovými zážitkami!

 

 

Pridajte si nás: FACEBOOK l TWITTER 

 

 
Partneri:                                         

Často hľadáte

golf, handicap, ihrisko, pravidlá, tréning, trenažér, golf v tv, pga, tiger woods, indoor, slovník, skga, 18 jamka, zelená karta, palice, bag, putt, švih, kluby, dvd, draw, markovátko, legenda, ako hrať,

      Kategórie

       Akcie
       Novinky
       Knihy
       DVD
       Darčekové predmety
       Tip na darček
       Autori
       Archív
       Na sklade

Navigácia

Obchod
Golfservis
Slovník
Golf v TV
Citáty
Wallpapers
Súťaž

Užitočné

Ako nakupovať
Doprava a platba
Obchodné podmienky
Reklamácie
Ochrana súkromia
Často kladené otázky
Partneri
Kontakt

Knihyogolfe.sk

Sme tu pre vás už od roku 2004
Akcie a zľavy
Rýchle doručenie
Široký výber tovaru
Väčšina tovaru skladom

 

reklama

 

Copyright © 2004 - 2020. Golf - knihy (literatúra), dvd, darčeky, citáty, slovník a golf v TV. | Knihy.ogolfe.sk. Designed by Amicomp twitter greenieplanet.com